Masszírozás során a bőrt mechanikai ingerek érik, kezünk a bőr felületével érintkezik melynek során hő keletkezik. A hő, az idegrendszeren keresztül hat, megváltoztatja a bőr ereinek állapotát. Hatására a vérerek kitágulnak, az üres hajszálerek is megtelnek vérrel. Így gyorsul az anyacsere, ami a szövetek felfrissüléséhez vezet, az arcon bőrpír jelentkezik, hőmérséklete emelkedik. A masszázs fokozza a nyirok áramlását is, és feszesíti a kötőszövetet. A bőr mélyebb rétegeinek (irha és a bőrallja) vérereiben keletkező vérbőség, a bőr további mélységeiben is jelentős változást eredményez. Fokozódik a hámképzés, ami a hám ellenálló képességét javítja, és elősegíti az elhalt hámsejtek leválását is. A kötőszövet élettani folyamatai felgyorsulnak, sejtjeinek és rostjainak képződését fokozza, ezért a masszázs elengedhetetlen az öregedési folyamatok késleltetésében.
A masszázs jelentős hatással van, az izmokra is. Az izomrendszer szoros kapcsolatban van az idegrendszerrel. Az izmok impulzusok hatására húzódnak össze. A masszázs keltette impulzusok az izomban található vérerek kitágulását eredményezik, így az izmok anyagcseréje fokozódik. Javul az oxigén-, és a tápanyagellátása, ez fokozza az izomtónust. Az izmokban felhalmozódó bomlástermékek eltávoznak.
A masszázs hatással van az idegrendszerre is. Az arc idegeire gyakorolt nyomás csökkenti az idegrendszer feszültségét, ezért nyugtató hatású.
Tehát: nyugtat, méregtelenít, feszesít, ránctalanít, fiatalít!
Tilos masszírozni:
1. Ha bőrbetegség esetén.
2. Ha a bőrben gyulladásos folyamatok játszódnak le.
3. Ha pajzsmirigytúltengésben, szívbetegségben szenved.
Commentaires